Квест кімната – історія виникнення

Кожен з нас грав в квест в реальному житті – іноді загублена в квартирі або офісі річ змушує продумувати величезна кількість варіантів, щоб знайти пропажу. Але є окремий вид квесту, який носить назву Quest Room (квест-кімната). Тут люди добровільно платять гроші, щоб отримати порцію адреналіну і потренувати свої логічні здібності. Ця розвага з’явилася порівняно недавно, тому для багатьох вона є цікавою і дивовижною.

Історія виникнення

Квест-кімнати створені на основі комп’ютерної гри, яка розрахована на тренування логічного мислення. Родоначальником квест-румів є комп’ютерна DOS-гра Noctropolis, яка вийшла в 1994 році. Сам термін «Escape the room» (вибратися з кімнати) з’явився в 2001 році, коли вийшла популярна гра Motas. Сенс цієї гри полягає в пошуку логічного зв’язку між самими різними предметами, які знаходяться в кімнаті. Ці предмети таять в собі підказки, вони допоможуть знайти ключ і успішно вибратися з кімнати. Гравець повинен допомогти віртуальному герою вирватися з полону за певний час. Гравці годинами просиджували біля монітора, думаючи, як звільнити персонажа з ув’язнення.

Ігри, присвячені квест-кімнатам, отримали велику популярність, тому вже незабаром вирвалися в реальність у вигляді квест рум. Геймерам дуже сподобалася ідея квест-кімнат, в реальному житті можна відчути себе на місці віртуального героя і самостійно спробувати звільнитися з уявного полону.

Перша квест-кімната з’явилася в Кремнієвій долині в США в 2006 році. Команда сміливців-організаторів вирішила розробити сценарій для квест-кімнати, який грунтувався на творах знаменитої Агати Крісті. В успіх цієї розваги мало хто вірив, але організатори – завзяті геймери, наполягли на своєму і відкрили кілька пробних квест-кімнат.
Нова розвага сподобалася людям і почала стрімко поширюватися по всій планеті. Особливо квест-руми стали популярними в Японії і Китаї. В Європі естафету розповсюдження квест-кімнат підхопила Угорщина. Кілька років тому питанням, що таке квест кімната, зацікавилися і в Україні, тому почали з’являтися перші квести з цікавими і незвичайними тематиками. Сюжети квест-кімнат регулярно оновлюються, тому можна регулярно приходити за різними враженнями та емоціями.

Суть розваги

Перед початком гри адміністратор розповідає правила і знайомить гравців з легендою і сюжетом гри. Команді з 2-5 осіб пропонується зайти в кімнату з тематичним оформленням і спробувати знайти ключ, який відкриє двері. На це відводиться, як правило, одна година, але активно грає команда практично не стежить за часом, так як повністю захоплена пошуком рішення логічного завдання. Іноді гравцям ставлять другорядні завдання – дізнатися подробиці події, зібрати докази, виявити особистість злочинця і т.д. Теми для сюжетів вибираються найрізноманітніші – обмеженням тут є тільки фантазія організаторів.